Art4Life Dance Battles

Myšlenka street dance battle se zrodila v průběhu trenérského studia v Brně, kde jsme s dlouholetým prezidentem Českého svazu tanečního sportu, Ing. Odstrčilem, diskutovali popularizaci tance mezi netaneční veřejností. I díky České televizi a Stardance se taneční sport dostává do širokého povědomí veřejnosti, za což jsme moc vděční. Často se ale setkáváme s názorem, že se jedná o sportovní disciplínu odtrženou od běžného diváka. Všechno to líčení, hnědění, lakování, flitry, peří a fraky! Tak jsme se rozhodli, že ukážeme sportovní tanec v úplně jiném světle. Bez líčidel, bez vysokých podpatků, na ulici.

 

Formát mini-souboje je inspirován konceptem WDSF soutěží typu battle, kdy proti sobě tančí dva páry. V průběhu Art4Life Dance Battle proti sobě tančí vždy dvojice tanečníků ve 3 latinskoamerických tancích a tanečníci se po 30 sekundách střídají. Jeden soutěžní tanec trvá 2 minuty a poté tančí tentýž tanec nová dvojice tanečníků.

Pro taneční mini-souboje byly vybrány tance samba, chacha a jive. A protože chceme, aby všechny battle byly „na pohodu“, není žádná porota, žádné postupové klíče, žádné vítězné ceremoniály. Jen tanec a lidé.

 

A jakou máme ambici? Rádi bychom vytvořili typ události, který může obletět celou republiku a být pořádán například u příležitosti dne tance jako ukázka toho, že sportovní tanec dokáže být stejně atraktivní jako street-dance formy.

Plánované battly

V současné době máme rozpracováno hned několik nových událostí, o podrobnostech vás budeme neprodleně informovat. 🙂

Realizované události

Art4Life Dance Battle, 17. 6. 2020

Sabina Karásková/Tomáš Gál vs. Adéla Golombová/Mario Kiršner

Tereza Maturová/Marian Hlaváč vs. Viktorie Kaszubová/Jakub Richtár

Hana Anna Šišková/Vilém Šír vs. Marie Glistová/Tomáš Boldiš