• DATUM /17. června 2020
  • ČAS /18:00 - 21:00
  • TELEFON /+420 777 874 772
  • ADRESA /Trojhalí Karolína, Ostrava

Tanec do ulic, ulice k tanci

Zažijte s námi jedinečnou atmosféru tance mimo obvyklé formy!

Myšlenka street dance battle se zrodila v průběhu trenérského studia v Brně, kde jsme diskutovali popularizaci tance mezi netaneční veřejností. I díky České televizi a Stardance se taneční sport dostává do širokého povědomí veřejnosti, za což jsme moc rádi. Často se ale setkáváme s názorem, že se jedná o sportovní disciplínu odtrženou od běžného diváka. Všechno to líčení, hnědění, lakování, flitry, peří a fraky! Tak jsme se rozhodli, že ukážeme sportovní tanec v úplně jiném světle. Bez líčidel, bez vysokých podpatků, na ulici.

Formát mini-souboje je inspirován konceptem WDSF soutěží typu battle, kdy proti sobě tančí dva páry. V průběhu Art4Life Dance Battle budou proti sobě ve 3 skupinách a 3 latinskoamerických tancích soutěžit vždy dva páry, které se budou střídat po 30 sekundách. Pro taneční mini-souboj byly vybrány tance samba, chacha a jive. Celá událost se bude konat za každého počasí. Když nám bude přáno, bude se tančit na venkovním prostoru mezi Trojhalími, kdyby náhodou nepřálo, využijeme laskavého povolení a vnitřních prostor. A protože chceme, aby celá událost byla „na pohodu“, nebude žádná porota, žádné postupové klíče, žádné vítězné ceremoniály. Pojďme si pro jednou užít tance bez soupeření. 🙂

Ptáte se, kdo do toho šíleného podniku s námi vlastně šel? Tady jsou ti báječní lidé, kteří nám pomůžou ukázat civilní podobu sportovního tance:
Sabina Karásková – Tomáš Gál
Tereza Maturová – Marian Hlaváč
Hana Anna Šišková – Vilém Šír
Marie Glistová – Tomáš Boldiš
Viktorie Kaszubová – Jakub Richtár
Adéla Golombová – Mario Kiršner

Celý taneční mini-souboj bude natáčený kamerami a záběry pak použijeme k vytvoření promo materiálu, který můžou všechny strany použít ke své propagaci. Vzhledem k organicky rostoucímu zájmu nejsme schopní pokrýt svolení k publikování od všech diváků. Takže prosíme, pokud nechcete být na videu, v pohodlí sledujte z druhých řad. A když už jsme u toho pohodlí, je to outdoor, takže místa na sezení nebudou a večerní šat protentokrát ponechte doma.

A jakou máme ambici? Rádi bychom vytvořili typ události, který může obletět celou republiku a být pořádán například u příležitosti dne tance jako ukázka toho, že sportovní tanec dokáže být stejně atraktivní jako street-dance formy.

Přijďte podpořit své taneční páry! Odměnou nám bude nejen pomoc našemu milovanému tanečnímu sportu, ale i malá after party! Těšíme se na vás!

Partneři projektu